MODRID FENER'E GIT DEDI

Çok zengin bir tarih ve inanılmaz bir kitle var. Arkadaşlarım, ben Fenerbahçe'ye gelince çok sevindi. Luka Modric, Harika olur, çok büyük bir kulüp dedi. Buradaki baskı büyük ama şampiyonluk için motive ediyor.

Fenerbahçe'nin sezon başında uzun uğraşlar sonucu D.Zagreb'den kadrosuna kattığı Livakovic, transfer sürecini ve arka planda yaşananları anlattı. Sporx'e konuşan Hırvat eldiven, şunları söyledi: 'Spora basketbolla başladım ama futbol ağır bastı. 10 saat antrenman yapardım. Milli takımdaki arkadaşlarım buraya transfer olunca çok sevindi. Modric'le transferden önce konuştum. Bana, 'Senin için harika olur. Hedefleri ve tarihi büyük olan, çok büyük bir kulüp' dedi. Kendisiyle hep sohbet ederim.

KULÜBÜM BANA SAYGI GÖSTERDİ

Seçimimde Fenerbahçe, başarıya olan bağlılığı, tutkuları, tarihi ve inanılmaz kitlesiyle öne geçti. Dinamo, buraya gelme isteğime saygı duydu. Türk futboluyla ilgili deneyim kazanmış futbolcularla konuştum, nihayetinde kararım pekişti. Atmosferle ilgili hikayeler duymuştum ama görünce bambaşka oldu. Taraftara karşı sorumluluğumu anladım. Dzeko, Tadic ve Zajc en başından beri misafirperverdi. Benzer şekilde Türkiye'deki diğer oyuncular da. Bunun için minnettarım.

DEPREMİ DUYUNCA YARDIM ETTİM

İlk kez Hırvatistan dışına çıktım, İstanbul güzel ama benim önceliğim futbol. Hırvatistan'da yaşadığım depremlerin neden olduğu acıların farkındayım. Türk Büyükelçisi tarafından arandım ve hemen yardım etmek istedim. Ailelere sabırlar diliyorum. Ballon d'Or için aday gösterildim, memnun edici ama önceliğim F.Bahçe ve Hırvatistan. G.Saray ile olan rekabet en efsanevi derbilerden biri. Taraftarı gururlandırmak, elimden gelenin en iyisini yapmak için sabırsızlanıyorum. Beşiktaş derbisinden 3 puan alacağımıza inanıyorum.'

2023-12-06T22:12:22Z dg43tfdfdgfd