DURSUN ÖZBEK'TEN OLAY ITIRAF: ALI KOç'U ARADıM, BANA BIZ O IşI ONAYLADıK DEDI

Süper Kupa mücadelesi 29 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak. Galatasaray ile Fenerbahçe'nin kapışacağı mücadelenin hem tarihi hem de yeri çok konuşulmuştu. Konuyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'la gerçekleştirdiği görüşmeyi açıkladı. İşte haberin detayları...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Kupa'nın tarihinde değişikliğe gidildiğini açıklamıştı.

Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan son takım Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa mücadelesinin 30 Aralık 2023 Cumartesi günü oynanacağı belirtilmişti.

Bu tarihte değişikliğe gidildi ve maçın yeni tarihinin 29 Aralık Cuma olduğu açıklandı. Ancak maçın oynanacağı yer değişmemiş, Suudi Arabistan kararı bir kez daha onaylanmıştı.

Ardından Fenerbahçe de Galatasaray da aslında Süper Kupa'nın, Türkiye'nin 100. yılında Suudi Arabistan'da değil de ülkemizde oynanmasının daha doğru olacağını savunmuştu. Konuyla ilgili Fanatik detayları aktardı.

Galatasaray’ın basına kapalı son Divan toplantısında, Dursun Özbek kürsüye çıkmadan önce, Divan heyetinin tüm üyeleri ses veya görüntü kaydı alınmaması yönünde uyardığı, aksi takdirde üyelik düşürmeye kadar giden disiplin cezaları uygulanacağını bildirdiği öğrenildi.

Özbek’in bu şartlar altındaki konuşmasında, Süper Kupa ile ilgili şu bilgileri verdiği belirlendi: “Birkaç hafta önce bir gece Mehmet Büyükekşi beni aradı.

‘Süper Kupa’nın Suudi Arabistan’da oynanması fikrine nasıl bakarsınız, Ali Koç ile de görüşeceğim’ dedi. Bu teklife hemen yanıt veremeyeceğimizi, yönetim kuruluyla görüşüp, konuyu Divan kurulumuza taşıyacağımızı söyledim...”

“Ardından Ali Koç’u aradım, açmadı. Gece geç saatte döndü. Amerika’da olduğunu dönünce arayacağını söyledi. Ancak ABD’den dönünce aramadı. Kulüpler Birliği toplantısı için bir araya geldiğimizde konuyu tekrar hatırlattım.

Ali Koç bana ‘Biz o işi onayladık’ karşılığını verdi. Süreç bu şekilde ilerledi, sizlere aynen olduğu gibi aktardım.” Bu konuşma sonrası yapılan Divan oylamasında, finalin Türkiye’de oynanması yönünde karar alındı.

2023-11-08T06:20:07Z dg43tfdfdgfd